Zapoznaj się z produktami Fortigate:

https://www.fortinet.com/content/dam/fortinet/images/products/tile-images/image-enterprise-firewall-midrange.jpg                           https://www.fortinet.com/content/dam/fortinet/images/products/tile-images/image-enterprise-firewall-entry-level.jpg

 

Funkcjonalność:

 

 k o o Fortinet supersystem

Umożliwia:

 • Zabezpieczenie przed wyciekiem poufnych danych
 • Monitorowanie Aplikacji
 • Kontrolowanie sieci bezprzewodowych
 • Tworzenie szyfrowanych tuneli VPN
 • Optymalizacje przepustowości pasma WAM
 • Dodatkowo zabezpieczyć logowania użytkowników poprzez wykorzystanie tokenów przy dwuskładnikowym uwierzytelnianiu

 

Zabezpiecza sieć przed:

 • Ukierunkowanymi atakami oraz włamaniami
 • Wirusami oraz ransomware
 • Niechcianą pocztą (spam)
 • Rozsyłaniem z sieci firmowej spamu oraz zainfekowanych plików

  Rozwiązanie FortiGate to przedstawiciel brzegowych Firewall'i do zabezpieczania sieci lokalnej oraz styku z Internetem. Jest on głównym produktem firmy Fortinet.

   

  Urządzenia FortiGate idealnie nadają się do zabezpieczenia małych i średnich przedsiębiorstw. Natomiast dzięki szerokiej skali urządzeń pod względem wydajności, bez problemu można dobrać rozwiązanie dla mocno rozbudowanej korporacji, również z rozproszonymi lokalizacjami.

   

  Dzięki technologii FortiASIC, czyli procesorom najnowszej generacji specjalnie zaprojektowanym do przyspieszenia funkcji skanowania treści oraz przetwarzania pakietów osiąga świetne wyniki wydajnościowe. 

  Urządzenie zawiera dedykowany system operacyjny FortiOS, który daje wiele możliwości konfiguracyjnych i profesjonalnie radzi sobie w walce z zagrożeniami.
  Firewall wykorzystywany w rozwiązaniu FortiGate w celu szybkiej identyfikacji oraz powstrzymaniu zagrożeń łączy akcelerację sprzętową inspekcji stanów pakietów z grupą połączonych silników zabezpieczeń na poziomie aplikacyjnym.

   

  Dodatkowo Firewall posiada trzy tryby pracy dynamic NAT, static NAT oraz transparent, dające możliwość łatwego dostosowania do danej infrastruktury przedsiębiorstwa. Dzięki pełnej integracji z pozostałymi funkcjami ochronnymi w FortiGate takimi jak antywirus, system IPS oraz antyspam pozwala tworzyć kompletne i szerokie profile zabezpieczające wszystkie kategorie komunikacji.

   

  Poprzez możliwość wirtualnego podziału urządzenia na grupę indywidualnych instancji logicznych zapewnione jest wielopoziomowe bezpieczeństwo i kompleksowa ochrona.
  Producent udostępnia, także klientom oprogramowanie FortiClient, które pozwala integrować stacje robocze z Firewall'em na urządzeniu, umożliwia to poszerzenie ochrony również na komputery, notebooki i smartphony pracujące w sieci.

   

  Urządzenie firmy Fortinet posiada także kanały VPN, które mogą być tworzone między odległymi od siebie centralą i oddziałami w oparciu o jeden z protokołów: SSL, IPSec, L2TP oraz PPTP VPN.
  W FrotiGate zapewniają one kontrolę i pełną ochronę przesyłanych danych w szyfrowanych tunelach. Dodatkowo administrator może ustawić priorytetyzację ruchu VPN w celu zapewnienia odpowiedniej ilości pasma, co ułatwia szybką i bezpieczną komunikację w sieci.

   

  Dodatkowym rozwiązaniem zaimplementowanym w urządzeniu FortiGate, którym wyróżnia się na tle konkurencji jest zabezpieczenie przed utratą danych wrażliwych czyli tzw. DLP (ang. Data Leak Prevention).

  Funkcja DLP w FortiGate wykorzystuje wyspecjalizowany silnik bazujący na wzorcach do identyfikacji oraz blokowania wrażliwych danych przesyłanych na zewnątrz sieci nawet w przypadku kiedy aplikacja szyfruje komunikację.

  W celu ochrony krytycznych danych, Fortinet DLP umożliwia wykonywanie zaplanowanych audytów badających zgodność z politykami bezpieczeństwa.
  Urządzenie zezwala na konfigurację akcji logowania, blokowania, archiwizacji danych kwarantanny lub banowania użytkowników.

   

  Szeroki wachlarz wielkości urządzeń FortiGate umożliwia dobór odpowiedniego sprzętowego Firewall'a spełniającego indywidualne zapotrzebowania przedsiębiorstwa bądź instytucji.