Model licencjonowania

Produkt ESET Deslock+ licencjonowany jest NA UŻYTKOWNIKA. Oznacza to, że posiadając jedną ważną licencję oprogramowania do szyfrowania danych ESET Deslock+, możemy zainstalować oprogramowanie szyfrujące na dowolnej liczbie użądzeń, na których pracuje dany użytkownik. Dotyczy to jednak tych urządzeń, na których pracuje TYLKO ten użytkownik. W przypadku gdyby na urządzeniach pracowała inna osoba, to dla tej osoby należałoby kupić dodatkową licencję.

Generalna zasada jest więc taka, że potrzebujemy tyle licencji ilu użytkowników korzysta z urządzeń, na których zainstalowany jest program.

Przykład: Szef firmy kupił pojedynczą licencję Nowa licencja bezterminowa . Zainstalował oprogramowanie na swoim komputerze w domu oraz na drugim komputerze w firmie gdyż jest wyłącznym użytkownikiem obu tych komputerów.

Przykład: W małej hurtowni używa się jednego komputera do wystawiania faktur i prowadzenia gospodarki magazynowej. Na zmianę pracuję na nim dwaj pracownicy prowadzący sprzedaż. W takiej sytuacji należy wykupić licencję ESET Endpoint Encryption PRO na 2 użytkowników.

Okres obowiązywania licencji

Użytkownik ma prawo do korzystania z zainstalowanego oprogramowania przez okres obowiązywania licencji. Po upływie okresu licencjonowania powinien on odinstalować oprogramowanie, gdyż dalsze korzystanie z niego jest nielegalne. W zależności od potrzeb użytkownika, dostępne są licencje terminowe (na rok, 2 lub 3 lata) lub licencja bezterminowa. Poniżej informacje handlowe na temat tych licencji:

ESET Endpoint Encryption PRO : pełne szyfrowanie dysku

Nowa licencja bezterminowa : 456,33 zł brutto (
371,00 zł netto
netto).

nowa licencja terminowa na 1 rok : 219,06 zł brutto (
178,10 zł netto
netto).

Nowa licencja terminowa na 2 lata : 328,66 zł brutto (
267,20 zł netto
netto).

Nowa licencja terminowa na 3 lata : 460,02 zł brutto (
374,00 zł netto
netto).

Serwis

Wraz z zakupem licencji, użytkownik uzyskuje prawo do serwisu producenta. Na serwis składa się polska pomoc techniczna (telefonicznie lub przez email), a także prawo do instalowania najnowszych wersji oprogramowania. W przypadku licencji terminowych serwis ten obowiązuje przez cały okres obowiązywania licencji. W przypadku licencji bezterminowej serwis ważny jest przez okres jednego roku. Po tym czasie użytkownik może wykupić serwis na kolejny rok ( Przedłużenie serwisu licencji bezterminowej na 1 rok : 159,78 zł brutto,
129,90 zł netto
netto). Nie ma obowiązku wykupywania serwisu na kolejne lata. Należy jednak pamiętać, że okres nowego serwisu biegnie od momentu zakończenia starego.

Przykład: Klient zakupił produkt Nowa licencja bezterminowa i zainstalował go na kompuerze z systemem Windows 10. Korzystał z systemu przez pięc lat i nie zdecydował się na wykupienie opcji serwisu. Po pięciu latach zmienił kompuer, na którym preinstalowany był system Windows 15. Oprogramowanie Deslock+ w wersji, którą posiadał, nie obsługiwało jeszcze najnowszego systemu. Gdyby chciał wykorzystać aktualną licencję, musiałby wykupić serwis na 4 lata ( Przedłużenie serwisu licencji bezterminowej na 1 rok ). Zdecydował się więc na kupno nowej licencji bezterminowej. A dotychczasową licencję pozostawił na starym systemie.